وبلاگ سایت

برای خرید گز به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

گز مرداویج

اگر شما هم به اصفهان سفر کرده باشید، احتمالا می دانید که یکی از خوشمزه ترین و اصلی ترین سوغات این شهر زیبا، گز این شهر می باشد که از سالهای طولانی وجود داشته است.

 

اما گز نیز مانند سایر مواد غذایی دیگر کیفیت های مختلفی دارد که در این مقاله از گز مرداویج قصد داریم نکاتی را در جهت خرید گز با کیفیت تر بیان کنیم.

گز اصفهان

 

کیفیت گز به چه مواردی بستگی دارد؟


کیفیت گز به چند عامل بستگی دارد.

اول از همه مواد اولیه ای که در جهت تولید گز استفاده می شوند بسیار مهم است که با دقت و توجه ویژه ای انتخاب شوند.

نکته ی مهم این است که برای تولید گز نیاز به استفاده از مواد نگهدارنده و افزودنی ها به آن نیست پس می تواند طول عمر طبیعی مواد اولیه را سپری کند.

گزها از موادی چون قند و گلوکز و سفیده تخم مرغ و همچنین مغزهای پسته و بادام درست شده اند که دو ترکیب اولیه به خودی خود باید به شکل تازه به مصرف برسند. نکته مهم در ارتباط با بکارگیری مغزهاست که باید از انواع خوب و رقم های با کیفیت و بدون آفت و مشکل و البته تازه انتخاب شوند. مغزهایی که شرایط نگهداری آنها در انبارها به صورت بهداشتی بوده باشد. به دور از رطوبت و هر گونه کپک زدگی و دور از نور مستقیم خورشید و امثال این شرایط .

معمولا برندهای محبوبی که در بازار وجود دارند مثل برند گز مرداویج از مغزهای با کیفیت استفاده کرده اند که باعث محبوبیت بیشتر مردم گشته اند و توانسته اند علامت استاندارد کسب کنند.

پس می توان با استفاده از برندهای محبوب از گزهای باکیفیت تری برخوردار شد.

 

دومین عاملی که باعث افزایش کیفیت گز می شود، نحوه ی بسته بندی گزها به صورت کاملا بهداشتی و زیباست چرا که پس جلوه و ظاهر محصول که همان بسته بندی آن می باشد، می تواند به نوعی معرف محتویات داخل خود نیز باشد.

 

و سومین نکته ای که بر کیفیت گز تاثیرگذار است شیوه ی نگهداری آن است.

گز باید به دور از نورآفتاب و درجای کاملا خشک نگهداری شود. بهتر است اگر قصد نگهداری طولانی مدت از گز را دارید آن را در یخچال نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *